More

  Drejtoresha Toska: Sot vendosëm themelet e para në teatrin për fëmijë dhe të rinj në Shkup

  Drejtoresha e IN Teatri shqiptar për fëmijë dhe të rinj – Shkup znj.Dijana Toska prezantoi aktorët e rinj të cilët pas përfundimit të të gjitha procedurave ligjore morën kontratat e punës, njofton derveni.info.

  “Të nderuar,

  Jam shumë e lumtur që sot i vendosëm themelet e para të ansamblit teatror në IN Teatri shqiptar për fëmijë dhe të rinj- Shkup.

  Pas përfundimit të të gjitha procedurave ligjore sot ua ndava kontratat e punës shtatë aktorëve të parë të punësuar në këtë teatër dhe ata janë:

  – Aktor i kategorisë të tretë:

  Eldin Shiroki

  Flakron Aliu

  -Aktor i kategorisë të katërt:

  Dea Pajaziti

  Alma Sadiki

  Mumin Abdullahi

  Rabije Alimovska Uzulmez

  Gëzim Zherka   

  Na priftë e mbara” shkruan në faqen e saj në facebook drejtoresha Dijana Toska.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Tualeti i çerdhes “Rinia” në Tetovë, foto e vitit

  Tualeti në foto është projekt i realizuar nga Komuna e Tetovës në çerdhen Rinia në Tetovë njoftoi kryetarja e...

  Philip Reeker vjen në Ohër

  Departamenti Shtetëror i SHBA-ve mbrëmë njoftuan se ushtruesi i detyrës, zëvendës-ndihmë Sekretari i SHBA-ve për Evropë dhe Euroazi, Philip...

  Një viktimë dhe 4 raste të reja me Kovid-19, në 24 orët e fundit

  Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3074 teste nga të cilat vetëm katër persona kanë rezultuar pozitiv me...

  Aksident trafiku, rrokulliset kamioni

  Një aksident trafiku ka ndodhur pak më parë në aksin rrugor Gostivar-Kërçovë në afërsi të Strazhës, me çrrastë një...