More

  Drita Islami vendos rekord të ri shtetëror

  Këtë fundjavë në arenën “Todor Proeski” në Shkup është zhvilluar Kampionati Shtetëror për të rinj në atletikë. Në këtë event morën pjesë atletët më të mirë të Maqedonisë nga të gjitha klubet vendore. Vëmendjen më të madhe mori atletja shqiptare, Drita Islami që arriti pas tre viteve të thyejë rekordin shtetëror në 400 metra me pengesa, duke vendosur kohën më të mirë me 58.66 sekonda dhe fitoi 1061 pikë në Federatën Botërore të Atletikës. Në Kampionatin Shtetëror ishin të lejuar të marrin pjesë edhe seniorët, duke pasur parasysh se në periudhën që pason do të ketë edhe shumë gara ndërkombëtare dhe ata duhet ti zgjedhin normat e duhura.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  BFI: As këtë vit nuk mund të kryhet haxhi

  Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar, se as këtë vit nuk mund të kryhet haxhi. Siç sqarojnë...

  SHQIPËRI, 29 QENDRA SHËNDETËSORE TË REJA NGA THETHI NË KSAMIL

  Prej sot 29 qendra të reja shëndetësore nga Thethi në Ksamil do të jenë të hapur në pritje të...

  Shefqet Krasniqi shtrihet në Spital, i rëndohet gjendja pasi u infektua me virus

  Hoxhë Shefqet Krasniqi është infektuar me COVID-19. Gazeta inFokus mëson se hoxhë Krasniqi është shtrirë në Klinikën Infektive pasi iu...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti paradite në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla mesatare. Pasdite do të ketë...