More

  “Easy Jet” fillon me fluturime super të lira për Zvicës

  Kompania e fluturimeve “EasyJet” do të fillojë realizimin e fluturimeve në Maqedoninë e Veriut duke filluar prej muajit nëntor të këtij viti, transmeton Portalb.mk

  “Linja ajrore me kosto të ulët “Easy Jet” hyn në tregun e Maqedonisë së Veriut. Nga 1 nëntori do të fillojë fluturimet midis Shkupit dhe Gjenevës”, deklaroi Ministri i Ekonomisë në Maqedoninë e Veriut, Kreshnik Bekteshi.

  Ai shtoi që edhe nga Bazeli gjithashtu katër herë në javë do të realizohen fluturime, duke vlerësuar që kjo është një mundësi shtesë për të tërhequr turistë nga Zvicra në Maqedoninë e Veriut, por edhe për lidhje dhe mundësi më të lehta për diasporën tonë.

  Linja ndërmjet Gjenevës dhe Shkupit pritet të realizohet ditëve të hëna dhe të premteve, ndërsa prej dhjetorit edhe të enjteve.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Gropë 10 metra e thellë, mbyllet aksi rrugorë Dibër-Mavrovë

  Që në orën 8 në mëngjes për komunikacion është mbyllur rruga rajonale Dibër – Mavrovë, tek Banja Kosovrast, për...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira, me shi të kohëpaskohshëm gjatë paradites. Temperatura maksimale pritet të jetë nga...

  Sot votojnë personat e sëmurë, të pafuqishëm dhe të burgosurit

  Të drejtë vote në këto zgjedhje lokale kanë gjithsej 1 milion e 824 mijë e 864 persona, shkruan Alsat....

  Ganiu-Shilegov: Rrugën ‘Cvetan Dimov’ do ta bëjmë me 6 korsi

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu së bashku me kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, premtoi tre...