More

  Emocionuese:Lideri i BDI-së Ali Ahmeti shpërndan një video me rrëfimin e ish ushtarit Ilir Morina (VIDEO)

  Lideri i BDI -së Ali Ahmeti ka ndarë disa momente shumë emocionuese përmes një postimi në rrjetin social Facebook,që ka të bëjë me rrëfimin e një ish luftëtari të lirisë Ilir Morina informon Tetovasot.Ai ishte shumë i ri ,më saktë vetëm 17 vjeç kur ju bashkua Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.Iliri rrëfen ngjarje të rralla të atij momenti të madh për shqiptarët që luftonin për lirinë e tyre.

  Me këtë rast kreu i BDI-së Ali Ahmeti ,njëri ndër figurat më të mëdha të këtyre momenteve historike për shqiptarët thotë se Ilir Morina ishte 17 vjeç kur iu bashkua Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Moshë e re, por shtypja që po i bëhej popullit të Kosovës nga regjimi i Millosheviqit e kishte pjekur atë para kohe përcjellë TetovaSot.Iliri në rrëfimin e tij tregon ngjarje rrënqethëse duke parë ne sytë e tij fëmijë, gra dhe pleq të masakruar e të djegur.

  Ky është postimi i plotë i z.Ali Ahmeti:

  LIRIA KA EMËR: Ilir Morina ishte 17 vjeç kur iu bashkua Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Moshë e re, por shtypja që po i bëhej popullit të Kosovës nga regjimi i Millosheviqit e kishte pjekur atë para kohe. Mes lotësh, tregon momentet e rënda të humbjes së shokëve dhe forcën e madhe që djemtë dhe vajzat e Kosovës kishin për të vazhduar tutje. Ai pa me sytë e tij fëmijë, gra dhe pleq të masakruar e të djegur. “Ndërsa sot, neve na akuzojnë për krime”. Shikojeni dhe shpërndajeni këtë rrëfim për të vërtetën e Kosovës. #LiriaKaEmer LIRIA KA EMER.

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Incident i armatosur në Bukoviq

  Para pak çastesh në vendbanimin Bukoviq ka ndodhur një incident i armatosur, njofton derveni.info. Jo zyrtarisht thuhet se janë përleshur...

  Klubi malor “Gryka e Dervenit” viziton kompaninë “Dauti Komerc”

  Sot përfaqësuesit e kryesisë së Klubit Malor "Gryka e Dervenit" në përbërje Kryetarja Imran Jonuzi nënkryetari Ramadani Zufer dhe...

  Përleshje fizike mes të burgosurve në Burgun e Idrizovës

  Rrahje mes të burgosurve në burgun e Idrizovës. Në Sektorin për Punë të Brendshme Shkup, dje rreth orës 18:50...

  Kush janë 140 deputetët që do të ulen në karriget e Parlamentit të ri të Shqipërisë

  Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, pak më parë, shpalli mbylljen e procesit të numërimit të votave...