More

  Erdogan uron Osmanin për postin e presidentes: Marrëdhëniet vllazërore do të forcohen edhe në epokën e re

  Në një postim në Facebook, Erdogan tha se ka uruar Osmanin përmes një telefonate, ku u diskuta për marradhëniet mes dy shteteve, përcjell Gazeta Blic.

  “Gjithashtu unë shpreha bindjen time se miqësitë historike dhe marrëdhëniet e vëllazërisë do të forcohen edhe në epokën e re”, ka shkruar ndër tjera Erdogan.

  Më poshtë postimi i plotë i Presidentit të Turqisë:

  Sot e përgëzova Presidenten e re të Kosovës Vjosa Osmani-Sadriu përmes një telefonate.

  Në takimin tonë me z. Osmani-Sadriu, ne diskutuam çështje rajonale me marrëdhëniet
  e tyre.

  Unë shpreha qëndrimin konstruktiv të shoqërisë turke, një pjesë integrale e strukturës multikulturore të Kosovës në procesin e qeverisë së re dhe zgjedhjet presidenciale. Gjithashtu unë shpreha bindjen time se miqësitë historike dhe marrëdhëniet e vëllazërisë do të forcohen edhe në epokën e re.

  Në takimin tonë, unë deklarova se bashkëpunimi i shumanshëm midis vendeve tona kontribuon në stabilitetin dhe prosperitetin e Ballkanit.

  [adsforwp id=”30090″]

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Moti sot me diell dhe vranësira

  Sot moti para dite do të jetë me diell dhe vranësira të vogla. Do të fryjë erë e lehtë...

  Erdogan uron Osmanin për postin e presidentes: Marrëdhëniet vllazërore do të forcohen edhe në epokën e re

  Në një postim në Facebook, Erdogan tha se ka uruar Osmanin përmes një telefonate, ku u diskuta për marradhëniet...

  37 viktima dhe 301 raste të reja me Cvoid-19, mbi një mijë të shëruar

  Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 1.431 teste të kryera janë regjistruar 301 raste të reja...

  Hasani: Pandemi ka pasur edhe në kohën e profetit Muhamed, masat i sollëm që me qetësi të kalojmë festat

  Zëvendës ministri i Shëndetësisë, Ilir Hasani në konferencën e sotme për shtyp tha se masat restriktive kanë qenë të...