More

  Filipçe: Masa të reja dhe ndryshim të orës policore

  Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe ka thënë se Shtabi i krizës e ka përkrahur ndryshimin për ndalesën  e kufizimit të lëvizjes dhe në seancën e sotme i ka shqyrtuar propozimet që në seancën e radhës Qeveria duhet t’i miratojë. Bëhet fjalë për këto masat:

  Ora policore të filloj në ora 23:00 dhe të zgjas deri në 05:00 të ditës së nesërme.

  Objektet gastronomike të mund të punojnë deri në ora 22:30, por vetëm në terraca dhe jashtë objektit, por jo dhe në pjesën e mbyllur të lokalit.

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Shqipëria heq karantinën për Maqedoninë

  Komiteti i ekspertëve në Tiranë ka marr vendim që të heq plotësisht masën e kufizimit të lëvizjes së qytetarëve...

  Filipçe: Masa të reja dhe ndryshim të orës policore

  Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe ka thënë se Shtabi i krizës e ka përkrahur ndryshimin për ndalesën  e kufizimit...

  Gjykata Specijale përkohësisht e liron Kadri Veselin

  Dhomat e Specializuara të Kosovës me seli në Hagë e njohur si Gjykata Speciale kanë liruar përkohësisht nga qëndrimi...

  Ngadhënjimi mbi Zheden

  Shkruan: Ferid Muhiq Qe e martë kur më në fund u nisa drejt majës së Zhedenit. Po shpjegohem se përse...