More

  Fjolla Morina mund të dënohet me 20 vjet burg

  Këngëtarja shqiptare mund të dënohet me 20 vite burg.

  Fjolla Morina po vijon të qëndrojë në arrati prej ditës së mërkurë, kur edhe Policia e Kukësit konstatoi mungesën e saj në banesën ku duhet të qëndronte në masën e sigurisë “Arrest shtëpie”.

  Tashmë ajo do të duhet të përballet me dy akuza në Gjykatën e Kukësit. Përveç akuzës së “Trafikut të armëve dhe municionit”, këngëtarja do të përballet edhe me akuzën e veprës penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”.

  Kjo pasi këngëtarja kosovare nuk është gjetur në banesën ku duhet të qëndronte pas vendimit të dhënë nga Gjykata. Policia e Kukësit njoftoi se po bëhen kërkime për kapjen e këngëtares 34-vjeçare.

  “Më datë 20.01.2021 u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kukës, për veprën penale ‘Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit’, në ngarkim të shtetases F. M., 34 vjeçe, banuese në Prishtinë, e cila është me masë sigurie ‘Arrest në shtëpi’, të caktuar nga Gjykata e Shkallës Parë Kukës, pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga Policia nuk është gjetur në banesë. Po punohet për kapjen e saj”, thuhet në njoftimin e Policisë.

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Delegacion i ‘El Hilal’ takim me kreun e qytetit të Shkupit

  Një delegacion i El Hilalit i përbërë nga Behixhudin Shehapi, kryetar, Talat Sadiku, nënkryetar dhe Ali Sadiku, sekretar u...

  Gjermania i dha lamtumirën Angela Merkel me gjashtë minuta duartrokitje të vazhdueshme

  Gjermania i dha lamtumirën Angela Merkel me gjashtë minuta duartrokitje të vazhdueshme. Gjermanët e zgjodhën atë për t’i udhëhequr, dhe...

  726 raste të reja, 368 të shëruar dhe shtatë të vdekur nga KOVID-19

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3 144 testime ndërsa janë regjistruar 726...

  Boban Iliq përfundimisht hyn në burg

  Boban Iliq përfundimisht hyn në burg. Siç bëri me dije për TV SHENJA zëvendës drejtori i burgut të Kumanovës...