More

  Flet EVN-ja: Ja pse nuk ka rymë në Gërçec

  - Marketing -

  Më poshtë ua sjellim informacionin e plotë të EVN dëeguar mediave për mospasje rrymë në Gërçec:

  “Historia në fshatin Gërçec është e vjetër disa vite dhe përsëritet gjithnjë kur fillon ulja e temperaturave. Një pjesë e banorëve nuk lejojnë të rikonstruohet dhe modernizohet rrjeti distributiv, ilegalisht lidhen në pjesën e rrjetit që është i rikonstruktuar dhe gjatë temperaturave më të ulëta dhe rritjes së konsumit vijojnë defekte.

  Ekipet e Elektrodistribucija vazhdimisht dalin në terren ngase atje gjenden rreth 20% e banorëve të cilët rregullisht i paguajnë faturat dhe për ata sigurohet furnizim me energji elektrike. Mirëpo menjëherë pas mënjanimit të defektit ndodh problemi i njejtë, ata që ilegalisht e shfrytëzojnë energjinë elektrike dhe nuk lejojnë të bëhet rikonstruim, shkaktojnë mbingarkesë dhe sërish paraqiten defekte. Këtë rradhë defekti është i karakterit më të rëndë, nuk është më pjesë e rrjetit të tensionit të ulët, por i takon tensionit të mesëm, dhe i njejti sanohet më gjatë dhe më rëndë.

  Elektrodistribucija është e hapur për zgjidhje të problemit dhe për biseda me konsumatorët, me qëllim që të rinovohet rrjeti distributiv dhe të vendoset rend në furnizim, me çka do të mënjanohen defektet.“

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Zekiri: MPB-ja duheshte t’i dënonte qytetarët e Çairit, Sarajit, Butelit

  Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri akuzoi Ministrin e Brendshëm Nake Culev për mosrespektim e masave të mbrojtjes nga pandemia....

  Bekteshi: Do t’i kërkojmë Komisionit për Sëmundje Infektive të rishqyrtojë protokollin në pjesën e uljes së mysafirëve

  Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, tha sot gjatë paraqitjes së tij në edicionin e lajmeve në televizionin Sitel, tha...

  Prodhimet e Uka Komerc, tanimë prezente edhe në Gjermani

  Lajmërim Të nderuar konsumatorë nga diaspora! Ju informojmë se UKA Komerc fillon distribuimin e produkteve edhe në Gjermani. Distributor për Gjermani: HUEDAVERDI Gmbh Mannheim,DE info@huedaverdi.de www.huedaverdi.de ----------------------------------------------------------------------------------- H...

  BDl: Mbi 5 milion euro mbështetje financiare për bujqit

  Përfaqësuesi i BDl-së dhe sekretar shtetëror në ministrinë e Bujqësisë dhe Pylltarisë, Nefruz çeliku në konferencën e sotme për...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -