More

  FOLK FEST TRAZOI ATMOSFEREN E SHKUPIT

  Ditet qe lam pas Shkupin e kaploi nje atmosfere ndryshe, nje atmosfere festive e cila na kishte munguar koheve te fundit. Grupet nga Meksika, Ukraina, Hungaria, Romania, Bullgaria, Kosova, Shqiperia e nga Maqedonia e Veriut, ndezen atmosferen neper rruget e çarshise dhe te qendres se Shkupit, u ndegjua kenga nga te gjitha anet, u pasurua me ngjyra nga me te larmishmet, u be nje feste te cilen urojme qe gjithmone ta kemi.
  Nikoqiret e ketij eventi u kujdesen per çdo detaj.


  Qe nje organizim briliant i kuruar deri ne detajet e fundit, arriti qe te marre vemendjen e te gjithe grupeve pjesemarrese dhe te tregoj per mikepritjen dhe dashurine e qytetareve tane.
  Pos programit te begate, FOLK FEST, arriti qe te shetis grupet ne vendet me atraktive te Shkupit me qellim qe ne te ardhmen vendi jone te jete kerkesa kryesore e llupes se turisteve nga vendet e botes.
  Sipas ecurise, festivali FOLK FEST, pritet qe te jete nje nga ogranizimet me te sukseshme qe kemi pasur ndonje here në Shkup.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Protesta për tragjedinë në Tetovë, kërkohet përgjegjësi dhe drejtësi

  Në Tetovë po mbahen protesta si shenjë revolte ndaj zjarrit që dogji spitalin modular në Tetovë. Protestuesit thonë se...

  Largimi i Salah nga Liverpool, Klopp: Nuk jam i përfshirë në këtë proces

  Traineri i Liverpoolit nuk dha asnjë informacion në lidhje me rinovimin e kontratës së Mohamed Salah. “E vetmja gjë që...

  Komuna Saraj me njoftim të rëndesishëm për banorët

  Ditëve të fundit vërehet një fenomen i ndezjes së zjarreve bujqësore por edhe deponive të egra gjithandej teritorit të...

  BDI zbulon slloganin për Zgjedhjet lokale – Zgjidh Jetë, Voto Blertë

  “Zgjidh Jetë, Voto Blertë”- është sllogani i Bashkimit Demokratik për Integrim për zgjedhjet e ardhshme lokale që do të...