More

  Fshati Radushë në aksion


  Bashkësia Lokale e fshatit Radushë vazhdon me organizimin e aksioneve në dobi të banorëve të fshatit. Banorët, në mungesë të angazhimit të organeve kompetente gjithnjë e ma shumë vetorganizohen për projekte të nevojshme. Derveni.info ua sjell postimin e Bashkësisë Lokale Radushë:

  “Informim🧹

  Të nderuar bashkëfshatar, ashtu siç e kemi traditë disa vite me rradhë, Bashkësia Lokale Radushë nesër nga ora 9:00 të mëngjesit do filllojë me pastrimin dhe largimin e vegjetacionit në rrugën Radush-Shkup.

  Ju lutemi nesër të gjithë bashkarisht të dalim!

  Me rëndësi është që secili me vete të mer mjete pune konkretisht (kmesa dhe fturqe).
  Ju faleminderit për mikuptimin!”

  /Derveni.info

  [adsforwp id=”30090″]

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Zgjedhjet lokale/ Menduh Thaçi: Koalicion me të gjithë përveç me BDI-në

  Ish kryetari i komunës së Tetovës Sadi Bexhetit do të kërkojë edhe një mandat nga qytetarët e Tetovës si...

  Spanja nis sezonin veror, maska do të mbahet edhe brenda në ujë

  Spanja e ka nisur sezonin veror për këtë vit, ndonëse e goditur më fortë se kurrë në sektorin jetik...

  Në Bllacë u inauguruan “Muri i Kujtesës” dhe parku “Hasan Prishtina”

  Sot në brezin ndërkufitar në mes të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut, aty ku para 22 viteve kishte ndodhur...

  Sadi Bexheti shpalli kandidaturën për kryetar të Komunës së Tetovës

  Partia Demokratike Shqiptare e shpalli kandidaturën për kryetar të Komunës së Tetovës. Kandidati i PDSH-së për të parin e...