More

  Gjetën armë gjatë bastisjes, arrestohet një 51-vjeçar

  Sot (27.05) zyrtarë policor nga Departamenti i Punëve të Brendshme në Prilep, pasi paraprakisht kanë marrë informacione dhe urdhër gjyqësor, kanë kryer bastisje në një shtëpi dhe hapësirat ndihmëse të S.T.(51) në fshatin Llazhan të Prilepit.

  Siç njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme, gjatë bastisjes janë gjetur 3 pushkë automatike, një pushkë ajrore, 90 plumba të kalibrit 7.62 x 39 dhe 25 plumba të tjerë.

  “S.T. është arrestuar dhe pas zbardhjes së plotë të rastit, do të shqiptohet kallëzim penal përkatës”, thuhet në njoftim, transmeton TV21.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Tualeti i çerdhes “Rinia” në Tetovë, foto e vitit

  Tualeti në foto është projekt i realizuar nga Komuna e Tetovës në çerdhen Rinia në Tetovë njoftoi kryetarja e...

  Philip Reeker vjen në Ohër

  Departamenti Shtetëror i SHBA-ve mbrëmë njoftuan se ushtruesi i detyrës, zëvendës-ndihmë Sekretari i SHBA-ve për Evropë dhe Euroazi, Philip...

  Një viktimë dhe 4 raste të reja me Kovid-19, në 24 orët e fundit

  Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3074 teste nga të cilat vetëm katër persona kanë rezultuar pozitiv me...

  Aksident trafiku, rrokulliset kamioni

  Një aksident trafiku ka ndodhur pak më parë në aksin rrugor Gostivar-Kërçovë në afërsi të Strazhës, me çrrastë një...