More

  Gjobiten 232 vozitës në Shkup, 86 për tejkalim të shpejtësisë

  Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (18.06.2021) në territorin e Shkupit ka regjistruar 232 shkelje të rregullave në trafik, prej të cilave 86 për tejkalim të shpejtësisë, 19 gjoba u janë shqiptuar motoçiklistëve dhe 5 gjoba për vozitësit fillestar. Nga ky dikaster gjithashtu njoftojnë se janë shqiptuar edhe 17 gjoba për ngasje të makinës nën ndikimin e alkoolit, 8 për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 5 për mosvënien e rripit të sigurisë, 5 për kalim në të kuqe në semaforë dhe 34 për parkim të parregullt.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sulm me armë në një qendër tregtare në Suedi, dhjetëra të plagosur

  Tre persona, përfshirë një grua në të 60 -at, janë plagosur rëndë nga të shtënat në Kristianstad, Suedi në...

  Qeveria furnizohet me automjete zyrtare, por jo dhe me zjarrfikëse dhe ambulanca

  Në vend të automjeteve zyrtare me lizing, dy milionë euro duhej të dedikohen për automjete që do të përdoreshin...

  RMV, prej sot hyn në fuqi ndalesa e plotë për lëvizje në zonat pyjore

  Prej sot hynë në fuqi ndalesa e plotë për lëvizje në zonat pyjore, njoftoi shërbimi për media i qeverisë,...

  Rritje e ndjeshme e çmimeve të derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit mori vendim, me të cilin bëhet rritja e çmimeve të...