More

  Google Photos jep lajmin e keq..

  Qëkur aplikacioni Google Photos doli në treg, mjaft përdorues ishin të kënaqur sepse ruanin fotot e tyre me një kapacitet pa limit. Por që prej 1 Qershor 2020, Google Photos ka dhënë lajmin e hidhur se tashmë do të ketë një limit në sasinë e fotove që ne ruajmë aty. Dhe nëse kalohet limiti i 15 GB, duhet të paguhet në bazë të planit që ka vendosur kompania.

  Sidoqoftë nuk është për t’u shqetësuar sepse të gjitha fotot që kanë qenë më përpara do të vazhdojnë të ruhen. Google ofron planin e saj “Google One” ku mund të paguash 2 dollarë në muaj për 100 GB në kapacitet, si dhe shumë shërbime të tjera. Mos harroni të kontrolloni nëse të gjitha fotot janë hedhur në aplikacion. Këtë e shihni tek opsioni “Back Up and Sync” .

  Google do t’ju njoftojë përmes email apo brenda aplikacionit kur të jeni në limitet e kapacitetit.

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Incident i armatosur në Bukoviq

  Para pak çastesh në vendbanimin Bukoviq ka ndodhur një incident i armatosur, njofton derveni.info. Jo zyrtarisht thuhet se janë përleshur...

  Klubi malor “Gryka e Dervenit” viziton kompaninë “Dauti Komerc”

  Sot përfaqësuesit e kryesisë së Klubit Malor "Gryka e Dervenit" në përbërje Kryetarja Imran Jonuzi nënkryetari Ramadani Zufer dhe...

  Përleshje fizike mes të burgosurve në Burgun e Idrizovës

  Rrahje mes të burgosurve në burgun e Idrizovës. Në Sektorin për Punë të Brendshme Shkup, dje rreth orës 18:50...

  Kush janë 140 deputetët që do të ulen në karriget e Parlamentit të ri të Shqipërisë

  Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, pak më parë, shpalli mbylljen e procesit të numërimit të votave...