More

  Grubi përgëzon skiatorin nga Tetova për suksesin në Fis Apline World të Italisë

  I vetmi përfaqësues nga Maqedonia e Veriut në kampionatin botëror në ski “Fis Alpine World Ski Championship” , ishte shqiptari nga Tetova, Dardan Dehari, i cili me suksesin më të madh që ka arritur ndonjë pjesëmarrës nga Maqedonia e Veriut në një kampionat botëror, e mbylli garën duke u rradhitur në vendin e 31, raporton TetovaSot.

  Për këtë sukses të skiatorit të parë profesionist shqiptar në RMV, ka shkruar edhe zëvendës kryeministri i parë i Maqedonisë së Veriut Artan Grubi, përmes rrjetit social Facebook, ku e ka uruar Dardan Deharin për paraqitjet e tij të shkëlqyeshme.

  “Përgëzoj skiatorin profesionist Dardan Dehari nga Tetova për paraqitjet e tij të shkëlqyeshme në kampionatin botëror “Fis Alpine World Ski Championship” që u mbajt në Itali. Dardani u radhit në pozitën e 31, një rezultat i cili nuk është arritur nga ndonjë përfaqësues i Republikës së Maqedonisë së Veriut në ndonjë kampionat botëror.
  Suksese të mëtejme 🎿” ka shkruar Grubi./TetovaSot

  [adsforwp id=”30090″]

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Erdogan uron Osmanin për postin e presidentes: Marrëdhëniet vllazërore do të forcohen edhe në epokën e re

  Në një postim në Facebook, Erdogan tha se ka uruar Osmanin përmes një telefonate, ku u diskuta për marradhëniet...

  37 viktima dhe 301 raste të reja me Cvoid-19, mbi një mijë të shëruar

  Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 1.431 teste të kryera janë regjistruar 301 raste të reja...

  Hasani: Pandemi ka pasur edhe në kohën e profetit Muhamed, masat i sollëm që me qetësi të kalojmë festat

  Zëvendës ministri i Shëndetësisë, Ilir Hasani në konferencën e sotme për shtyp tha se masat restriktive kanë qenë të...

  Nga sot, fermerët mund të aplikojnë për subvencione

  Aplikimi për marrjen e subvencioneve bujqësore fillon sot, dhe do të zgjasë deri më 31 maj të këtij viti....