More

  Grubi sot personalisht u ndau vendime një pjese të nëpunësve administrativë

  Sot zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik, Artan Grubi një pjese të nëpunësve administrativ personalisht ua ka ndarë vendimet e punës me çka ata edhe zyrtarisht po sistemohen nëpër vendet e tyre të punës.

  Dje gjatë ditës së parë të ndarjes së vendimeve, 349 nëpunës administrativ i janë përgjigjur ftesës për të marr vendimet e tyre. Sot në Ministrinë për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive vendimet e tyre i kanë marrë 330 nëpunës administrativ.

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Delegacion i ‘El Hilal’ takim me kreun e qytetit të Shkupit

  Një delegacion i El Hilalit i përbërë nga Behixhudin Shehapi, kryetar, Talat Sadiku, nënkryetar dhe Ali Sadiku, sekretar u...

  Gjermania i dha lamtumirën Angela Merkel me gjashtë minuta duartrokitje të vazhdueshme

  Gjermania i dha lamtumirën Angela Merkel me gjashtë minuta duartrokitje të vazhdueshme. Gjermanët e zgjodhën atë për t’i udhëhequr, dhe...

  726 raste të reja, 368 të shëruar dhe shtatë të vdekur nga KOVID-19

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3 144 testime ndërsa janë regjistruar 726...

  Boban Iliq përfundimisht hyn në burg

  Boban Iliq përfundimisht hyn në burg. Siç bëri me dije për TV SHENJA zëvendës drejtori i burgut të Kumanovës...