More

  Hakan Calhanoglu konfirmon se do t’i bashkohet Interit


  Mesfushori ofensivë i Milanit, Hakan Calhanoglu ka befasuar të gjithë me klubin e tij të ri.

  Turku do t’i bashkohet rivalit të Milanit, Interit.

  Calhanoglu ka konfirmuar për TRTSPOR se ka arritur marrëveshje me Interin.

  “Kam arritur marrëveshje me Interin. Nesër do të shkoj në Milano dhe të nënshkruaj kontratën”, ka thënë ai.

  27 vjeçari do të firmosë kontratë tri vjeçare me Interin me një pagë prej pesë milionëve eurove në sezon plus një milion bonuse në bazë të paraqitjeve.

  Hakan Calhanoglu iu bashkua Milanit në vitin 2017 dhe do të largohet nga Rossonerët si lojtar i lirë.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Prej sot, për hyrjen në Gjermani vlejnë rregulla të reja

  Saktësisht nga 1 gushti, gjegjësisht që nga mesnata e mbrëmshme, ashtu siç ishte paralajmëruar, vlejnë rregulla të reja për...

  FOTO/ Matka mori pamje të shëmtuar, mbeturina gjithandej për fundjavë të zgjatur

  Për shkak të festës së 2 Gushtit – Ditës së Ilindenit, që është festë shtetërore në Maqedoninë e Veriut,...

  Fillon bekatonizimi i rrugës prapa shkollës fillore në Bukoviq

  Sot ka filluar puna për bekatonizimin e një nga rrugëve më të mëdha në vendbanimin. Komuna apelon që banorët e...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim...