More

  Hamilton fiton Çmimin e Madh Britanik

  Lewis Hamilton ka fituar Çmimin e Madh Britanik pas një gare që panë atë dhe rivalin për titull të Formula 1, Max Verstappen të përplaseshin në xhiron e parë.

  Verstappen u përplas kur shoferi i Mercedesit u fut në Copse me shpejtësi 289 km/h, me shoferin britanik që goditi pjesën e pasme të makinës Red Bull.

  Shoferi belgo-holandez doli jashtë kontrollit dhe u përplas në mur në aksidentin me shpejtësi të lartë.

  Hamiltonit iu dha një dënim me kohë 10 sekonda për shkak të aksidentit të shkaktuar.

  Verstappen qëndroi në kabinën e tij për disa momente para se të largohej dhe u mor me një ambulancë.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  RMV, prej sot hyn në fuqi ndalesa e plotë për lëvizje në zonat pyjore

  Prej sot hynë në fuqi ndalesa e plotë për lëvizje në zonat pyjore, njoftoi shërbimi për media i qeverisë,...

  Rritje e ndjeshme e çmimeve të derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit mori vendim, me të cilin bëhet rritja e çmimeve të...

  Zjarri masiv rrezikoi qytetin e Koçanit, digjen shtëpi, persona të lënduar

  Një zjarr masiv gjatë orëve të mbrëmjes i është afruar dy lagjeve të qytetit të Koçanit, duke rrezikuar banorë...

  Parashikimi i motit për sot

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Do të fryjë erë e...