More

  Hapet çerdhja e re në Kondovë

  Në Kondovë të komunës së Sarajit sot u bë hapja solemne e objektiti të çerdhes “Flutura” në kuadër të çerdhes “Filizi”.

  Ne hapjen solemne ishin prezent kryetari i komunës së Sarajti Blerim Bexheti, Jagoda Shahpaska ministre e Punës dhe Politikës Social të RMV si dhe Zv. ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi.

  Ky pojekt u realizua me mjete të Ministrise për punë dhe politikë sociale në bashkëpunim me komunën e Sarajit.  Objekti ka hapsirë prej 600m2 si dhe me kapacitet për të pranuar 80 fëmijë.

  Karrige të reja, banka e objekt i ri, tashmë janë në dispozicion të fëmijëve të Kondovës dhe vendbanimeve tjera ky objeket është ndërtuar me standarde europiane dhe posedon të gjitha pajisjet e nevojshem për edukukimin dhe kujdesjen e fëmijëve.

  /Derveni.info

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Mbyllet një objekt hotelierik në “Xhon Kenedi”, arrestohen 15 persona

  Ministria e Punëve të Brendshme ka bërë të ditur se dje në rrugën “Xhon Kenedi” – Çair është mbyllur...

  Të hënën ditë jo pune për të gjithë qytetarët

  Ditë jo pune për të gjithë qytetarët është dita e hënë (3 maj), dita e dytë e Pashkëve sipas...

  Sot nuk do të ketë orë policore

  Sot në Maqedoninë e Veriut nuk do të ketë orë policore, për shkak se besimtarët ortodoks festojnë Pashkët. Në...

  Incident i armatosur në Bukoviq

  Para pak çastesh në vendbanimin Bukoviq ka ndodhur një incident i armatosur, njofton derveni.info. Jo zyrtarisht thuhet se janë përleshur...