More

  Hapet çerdhja “Flutura” në Kondovë

  Në vendbanimin Kondovë të komunës së Sarajit sot u bë hapja solemne e objektiti të çerdhes “Flutura” në kuadër të çerdhes “Filizi”, kjo çerdhe është e dyta në komunën e Sarajit.

  Ky pojekt u realizua nga Ministria për Punë dhe Politikë Sociale në bashkëpunim me komunën e Sarajit . Objekti ka hapsirën 600m2 si dhe me kapacitet për të pranuar 80 fëmij.

  Karrige të reja, banka e objekt i ri, tashmë janë në dispozicion të fëmijëve të Kondovës dhe vendbanimeve tjera ky objeket është ndërtuar me standarde europiane dhe posedon të gjitha pajisjet e nevojshem për edukimin dhe kujdesjen e fëmijëve.

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Kush janë 140 deputetët që do të ulen në karriget e Parlamentit të ri të Shqipërisë

  Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, pak më parë, shpalli mbylljen e procesit të numërimit të votave...

  FIlipçe: Gjatë muajit maj presim 600 mijë vaksina kineze për 300 mijë qytetarë

  Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe pas pranimit të 200 mijë dozave të vaksinës kineze nga Sinopharm në Shtëpinë e...

  Tejkalimi i shpejtësisë, shqiptohen 144 gjoba në autostradën Shkup-Kumanovë dhe magjistralen Haraçinë-Kumanovë

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit në autostradën Shkup Kumanovë dhe magjistralen Haraçinë-Kumanovë...

  Shpërthimi i bombolës së gazit shkrumbon banesën në Tetovë

  Bombola e gazit ka qenë shkaku i shpërthimit të zjarrit në një objekt banimi në katin e pestë, në...