More

  Hidhet gurëthemeli në lagjen ComplexPlanet


  Në lagjen Complexplanet në Saraj të Shkupit, u hodh gurëthemeli për ndërtimin e shtëpive. Në këtë akt solemn morën pjesë përfaqësuesit e kompanive investuese ‘Valmir-Kompani’ Xhemil Shabani, ‘Blero-Fix’ Samet Misimi, ideatorja Valdeta Kasapi si dhe projektanti kryesore që do ti ndjek punimet në të ardhmen Ibrahim Ferati.

  Shtëpitë do të jenë me kualitet të lartë dhe do të jenë me çertifikata për cilësinë e ndërtimit. Dinamika e punimeve do të zhvillohet sipas afateve të parapara.

  Punimet ndërtimore filluan, ndërsa deri më tani është punuar në përshtatjen e terrenit për ndërtim, ku do jenë të vendosur 34 shtëpitë e para, nga gjithësej 142.
  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Maqedoni: Incident i armatosur, plagoset një person

  Një person nga Dibra mbrëmë është plagosur me armë zjarri dhe për shkak të seriozitetit të lëndimeve, pas ndihmës...

  Rexhepi: Koridori 8 ëndërr 160 vjeçare

  Zëvendësministri i transportit dhe lidhjeve Bekim Rexhepi në TVM2 në emisionin Ritmi i ditës shpjegoi për koridorin e 8...

  Juristja Lindita Neziri-Ceka, doktoron në shkencat e drejtësisë

  Sot në Universitetin e Evropës Juglindore në Tetovë, para komisionit nën mentorimin e prof. dr. Abdulla Azizi, juristja Lindita...

  Ahmeti: Marrëveshja e Prespës si ajo e Ohrit

  Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, në 3 vjetorin e nënshkrimit të marrëveshjes së Prespës, ka theksuar se qytetarët e...