More

  Ish-reperi Big Bossidy këndon aq bukur sa nuk mund ta paramendoni por tashmë një stil krejt tjetër

  Alban Kozhani, ish-reperi Big Bossidy, ka vendosur të këndojë ilahi dhe këngë me karakter fetar islam dhe kombëtar.

  Ai tashmë erdhi me projektin që i dedikohet babait të tij, dhe gjithçka bazohet në realitet. Kujtojmë që babai i Albanit ndërroi jetë si pasojë e Covid-19, ndërsa pas vete la bashkëshorten me fëmijët.

  Projekti është realizuar me ilahistin Armend Beqiri, i diplomuar ne Univerzitetin e Al-AzHar. Albani është nga qyteti i Ferizajt dhe jeton e vepron në Kanada, duke qenë bashkë me vëllezërit e tij shumë të sukseshëm në biznes në Kanada. Kanë rekrutuar shumë kosovarë nga Kosova dhe i kanë punësuar në Kanada.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Afrim Gashi në pragë të zgjedhjeve takohet me përfaqësuesit e OSBE – ODIHR në Shkup

  Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, i shoqëruar nga nënkryetari i partisë, Lulzim Aliu, aktualisht edhe Shef i Shtabit Qendror...

  Pakënaqësi në ASH- Saraj, jep dorëheqje kryetari i nëndegës Rashçe

  Kryetari i nëndegës së vendbanimit Rashçe Fidush Abdiu, jep dorëheqje nga ky funksion, pasi që shpreh pakënaqësi për vendimet...

  Çairit ju shtua edhe një kënd super-modern për fëmijë (FOTO)

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu njofton se Çairit prej sot ju shtua edhe një kënd super-modern për...

  Protesta për tragjedinë në Tetovë, kërkohet përgjegjësi dhe drejtësi

  Në Tetovë po mbahen protesta si shenjë revolte ndaj zjarrit që dogji spitalin modular në Tetovë. Protestuesit thonë se...