More

  Itali – Zvicër, Xhaka e Shaqiri në fushë nga minuta e parë

  Kombëtarja e Zvicrës ka nevojë jetike për një fitore sonte në ndeshjen e rrethit të dytë të Grupit A kundër liderit të këtij grupit, Italisë. Barazimi në ndeshjen e parë me Uellsin e ka vendosur Zvicrën në një situatë aspak komode, andaj tri pikë të reja kundër skuadrës së Roberto Mancinit janë më se të nevojshme, përcjellë KosovaPress.

  Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 21:00 në stadiumin e Romës – “Olimpico”.

  Dy lojtarët nga Kosova, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka pritet të luajnë nga minuta e parë.

  Formacionet e mundshme:

  Italia: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Locatelli; Berardi, Immobile, Insigne

  Zvicra: Sommer; Elvedi, Akanji, Schar; Mbabu, Xhaka, Freuler, Rodriguez; Shaqiri; Embolo, Seferovic.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Breshër në disa pjesë të Shkupit (VIDEO)

  Megjithë temperaturat përvlëuese që kanë kapluar Maqedoninë e Veriut këtë javë, në orët e sotme të pasditës në disa...

  Detaje nga aksioni policor në Hasanbeg: Një polic mes 12 të arrestuarve – kërkohen edhe 3 të tjerë! (Video)

  Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se ka shkatërruar grupin kriminel, pasi pa leje kanë tregtuar me armë...

  Detajet e fundit rreth incidentit të armatosur në Saraj

  Mbëmë rreth orës 22:00 në afërsi të sheshit të Sarajit ka ndodhur një incident i armatosur, me ç'rast janë...

  Radushë: Shpaloset pllaka përkujtimore për luftëtarin e lirisë

  Sot në Sheshin e fshatit Radushë në prezencën e një numri të madh të bashkëluftëtarëve, banorëve të Radushës dhe...