More

  Ja gjendja e Liqenit Treska në Saraj


  Liqeni Treska ka marë një pamje të trishtueshme. Maqineri e rëndë ka filluar punën për dislokimin e objekteve dhe kampeve të cilët qëndrojnë aty mbi 40 vite. E gjith kjo me incijativë të komunës së Sarajit nga ku thonë se janë në procedurë për revitalizimim e liqenit dhe shpalljen e saj zonë të lirë turistike. Banorët e Sarajit shprehen të zhgënjyer sepse edhe përkundër premtimeve disa vjeçare për revitalizimim e liqenit Treska, kjo zonë tashmë vite me radhë është shëndruar në deponi të egër.


  Për më tepër shikoni fotografitë e gjendjes së Liqenit Treska.

  /Derveni.info

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Delegacion i ‘El Hilal’ takim me kreun e qytetit të Shkupit

  Një delegacion i El Hilalit i përbërë nga Behixhudin Shehapi, kryetar, Talat Sadiku, nënkryetar dhe Ali Sadiku, sekretar u...

  Gjermania i dha lamtumirën Angela Merkel me gjashtë minuta duartrokitje të vazhdueshme

  Gjermania i dha lamtumirën Angela Merkel me gjashtë minuta duartrokitje të vazhdueshme. Gjermanët e zgjodhën atë për t’i udhëhequr, dhe...

  726 raste të reja, 368 të shëruar dhe shtatë të vdekur nga KOVID-19

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3 144 testime ndërsa janë regjistruar 726...

  Boban Iliq përfundimisht hyn në burg

  Boban Iliq përfundimisht hyn në burg. Siç bëri me dije për TV SHENJA zëvendës drejtori i burgut të Kumanovës...