More

  Ja kush e prezentoi Degën e Sarajit në mbledhjen e BDI-së


  BDI mblodhi sot krerët e degëve të partisë. Në lidhje me këtë mbledhje në opinion dolën zëra për bojkot të disa degëve të caktuara.

  Por, të kundërtën e dëshmoi sot sekretari I përgjithshëm i degës së Çairit, Rami Qerimi, i cili konfirmoi pjesëmarrjen në mbledhjen e sotme, bashkë edhe me nënkryetarin e degës së Sarajit, Sadush Arifi, raporton TetovaSot.

  Në mbledhjen e sotme morën pjesë të gjitha degët tjera të BDI-së.

  TetovaSot meson se mbledhja është zhvilluar në frymë positive dhe të gjithë pjesëmarrësit kanë mbështetur liderin e BDI-së, Ali Ahmetin, në të gjitha vendimet e marra deri tani.

  Në këtë mbledhje gjithashtu është diskutuar edhe për regjistrimin e popullsisë dhe për zgjedhjet lokale.

  [adsforwp id=”30090″]

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Zgjedhjet lokale/ Menduh Thaçi: Koalicion me të gjithë përveç me BDI-në

  Ish kryetari i komunës së Tetovës Sadi Bexhetit do të kërkojë edhe një mandat nga qytetarët e Tetovës si...

  Spanja nis sezonin veror, maska do të mbahet edhe brenda në ujë

  Spanja e ka nisur sezonin veror për këtë vit, ndonëse e goditur më fortë se kurrë në sektorin jetik...

  Në Bllacë u inauguruan “Muri i Kujtesës” dhe parku “Hasan Prishtina”

  Sot në brezin ndërkufitar në mes të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut, aty ku para 22 viteve kishte ndodhur...

  Sadi Bexheti shpalli kandidaturën për kryetar të Komunës së Tetovës

  Partia Demokratike Shqiptare e shpalli kandidaturën për kryetar të Komunës së Tetovës. Kandidati i PDSH-së për të parin e...