More

  Ja si qëndron situata me zjarret në Turqi!?


  Shefi i Drejtorisë së Komunikimeve pranë Presidencës së Turqisë, Fahrettin Altun, njoftoi 122 nga 129 zjarre në 35 provinca të vendit janë vënë nën kontroll, transmeton Anadolu Agency (AA).

  “Nga 129 zjarre në 35 provinca, 122 janë vënë në kontroll”, shkroi Altun në median sociale.

  Ai shtoi se të gjitha mjetet e shtetit janë mobilizuar për të luftuar zjarret.

  Përpjekjet për të vënë nën kontroll shtatë zjarre të tjera janë në vazhdim.

  Zjarret shpërthyen në të paktën 35 provinca, përfshirë disa në bregdetin mesdhetar të Turqisë, duke lënë të vdekur të paktën tetë persona.

  Rreth 271 persona të tjerë janë prekur, sipas Autoritetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD).

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Afrim Gashi në pragë të zgjedhjeve takohet me përfaqësuesit e OSBE – ODIHR në Shkup

  Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, i shoqëruar nga nënkryetari i partisë, Lulzim Aliu, aktualisht edhe Shef i Shtabit Qendror...

  Pakënaqësi në ASH- Saraj, jep dorëheqje kryetari i nëndegës Rashçe

  Kryetari i nëndegës së vendbanimit Rashçe Fidush Abdiu, jep dorëheqje nga ky funksion, pasi që shpreh pakënaqësi për vendimet...

  Çairit ju shtua edhe një kënd super-modern për fëmijë (FOTO)

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu njofton se Çairit prej sot ju shtua edhe një kënd super-modern për...

  Protesta për tragjedinë në Tetovë, kërkohet përgjegjësi dhe drejtësi

  Në Tetovë po mbahen protesta si shenjë revolte ndaj zjarrit që dogji spitalin modular në Tetovë. Protestuesit thonë se...