More

  Ka ndërruar jetë biznesmeni Nexhat Shaini nga Saraji

  Sot në orët e pasditës ka ndërruar jetë biznesmeni Nexhat Shaini nga Saraji. Ai ishte themelues dhe pronar i kompanisë së njohur Bau-Kop nga Shkupi dhe njëherësh edhe Kryetar i Këshillit të Donatorëve pranë Fondacionot Albiz.

  Kompania e tij ishte një nga kompanitë themeluese të Odës Ekonomike të Maqedonisë Veri-Perendimore. Ai njihet edhe si aktivist dhe humanist i madh.

  Nexhat Shaini përveç biznesit ishte edhe adhurues i madh i natyrës dhe një ndër antarët më aktiv të komunitetit bjeshkatar.
  /Derveni.info

  [adsforwp id=”30090″]

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vjosa Osmani dështon të zgjidhet presidente

  Vjosa Osmani ka arritur ta kalojë me sukses raundin e parë për t’u bërë presidente, pasi pjesëmarrës në votim...

  35 viktima, 734 të infektuar me Covid-19 dhe 621 të shëruar

  Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 3.246 testime të realizuara, 734 persona kanë rezultuar...

  Fshati Radushë vetorganizohet për zgjerimin e rrugës

  "Bashkësia Lokale Radushë sot mori iniciativën për pastrimin e rrugës Radushë-Shkup. Falemenderojmë të gjithë bashkëfshatarët që na ndihmuan në ndihma...

  Rikthehen linjat e ndërprera ajrore në Aeroportin e Shkupit

  Me orarin veror të fluturimeve kthehen shumica e linjave ajrore që ishin ndërprerë në vitin 2020 me mbylljen e...