More

  Kapen tre shkupjan me drogë

  Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se në pikëpagesën në Gostivar, dje ka arrestuar tre shkupjanë pasi janë kapur me drogë.

  “Më 30.07.2021 rreth orës 19.30 në pikëpagesën në Gostivar, policët nga Stacioni Policor në Gostivar e kanë privuar nga liria M.Ll.(20), H.N.(18) dhe O.M.(21), të gjithë nga Shkupi. Gjatë kontrollit të veturës “Folksvagen golf” me targa të Shkupit, në të cilën janë transportuar personat, është gjetur dhe marrë amfetaminë, marihuanë dhe peshore digjitale me mbetje nga amfetamina. Ata janë mbajtur nën arrest në Stacionin policor dhe pas zbardhjes së plotë të rastit, kundër tyre do të shqiptohet kallëzim përkatës për “prodhim dhe lëshim në shitje në mënyrë të paautorizuar të lëndëve narkotike, substancave psikotrope dhe të prekusorëve” qëndron në njoftimin e policisë

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Çairit ju shtua edhe një kënd super-modern për fëmijë (FOTO)

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu njofton se Çairit prej sot ju shtua edhe një kënd super-modern për...

  Protesta për tragjedinë në Tetovë, kërkohet përgjegjësi dhe drejtësi

  Në Tetovë po mbahen protesta si shenjë revolte ndaj zjarrit që dogji spitalin modular në Tetovë. Protestuesit thonë se...

  Largimi i Salah nga Liverpool, Klopp: Nuk jam i përfshirë në këtë proces

  Traineri i Liverpoolit nuk dha asnjë informacion në lidhje me rinovimin e kontratës së Mohamed Salah. “E vetmja gjë që...

  Komuna Saraj me njoftim të rëndesishëm për banorët

  Ditëve të fundit vërehet një fenomen i ndezjes së zjarreve bujqësore por edhe deponive të egra gjithandej teritorit të...