More

  Kasami flet nga Tetova: Do të jemi fitues në zgjedhjet lokale

  Lëvizja BESA ka vazhduar me ristrukturimin e forumeve partiake, gjegjësisht nëndegëve në Tetovë.

  Kryetari i kësaj partie, Bilall Kasami theksoi se Lëvizja BESA do të jetë fitimtare bindëse në zgjedhjet lokale, duke filluar nga Tetova. Ai këtë e theksoi në rizgjedhjen e strukturave partiake në lagjen e njohur Migjeni (Cetinska) në Tetovë, ku kryetar i nëndegës u zgjodh, Muhamed Avziu.

  “Prezenca masovike në kuvendet themeluese të nëndegëve të Lëvizjes BESA po tregon qartë se do të jemi fitues absolut në zgjedhjet lokale”, theksoi kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami. Në këtë takim ishin edhe sekretari organizativ, Adnan Azizi dhe koordinatori i këshilltarëve të Lëvizjes BESA në Tetovë, Besar Durmishi.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Avni Rustemi, kryetar i FRBDI: Rinia në vend të parë!

  Të jesh i ri do të thotë të jesh i përgjegjshëm dhe të jeshë pjesë e vendimarrjes politike. E...

  Sulm me armë në një qendër tregtare në Suedi, dhjetëra të plagosur

  Tre persona, përfshirë një grua në të 60 -at, janë plagosur rëndë nga të shtënat në Kristianstad, Suedi në...

  Qeveria furnizohet me automjete zyrtare, por jo dhe me zjarrfikëse dhe ambulanca

  Në vend të automjeteve zyrtare me lizing, dy milionë euro duhej të dedikohen për automjete që do të përdoreshin...

  RMV, prej sot hyn në fuqi ndalesa e plotë për lëvizje në zonat pyjore

  Prej sot hynë në fuqi ndalesa e plotë për lëvizje në zonat pyjore, njoftoi shërbimi për media i qeverisë,...