More

  Këtë fundjavë mbahet “Matka Camp & Hike”

  Këtë fundjavë me datë 29 dhe 30 Maj 2021 Kanjoni i Matkës do të jetë vendi ku do të tubohen qindra bjeshkatarë nga vendi dhe rajoni për të festuar 4 vjetorin e themelimit të Klubit Malorë “Gryka e Dervenit”. Organizimi pritet të jetë festë e vërtetë me kamping dhe ecje malore në Kanjonin e bukur të Matkës ku pritet të marrin pjesë rreth 200 bjeshkatarë nga Kosova, Shqipëria dhe Mali i Zi, si dhe bjeshkatarë nga vendi jonë. 
  *Foto: atmosfera e vitit 2018
  Siç njoftojnë organizatorët ky do të jetë organizimi i tretë me radhë që mbahet tradicionalisht në Matkë.

  Kampingu me tenda do të fillojë nesër në mesditë dhe do të zgjasë deri të dielën në mbrëmje.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Afrim Gashi në pragë të zgjedhjeve takohet me përfaqësuesit e OSBE – ODIHR në Shkup

  Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, i shoqëruar nga nënkryetari i partisë, Lulzim Aliu, aktualisht edhe Shef i Shtabit Qendror...

  Pakënaqësi në ASH- Saraj, jep dorëheqje kryetari i nëndegës Rashçe

  Kryetari i nëndegës së vendbanimit Rashçe Fidush Abdiu, jep dorëheqje nga ky funksion, pasi që shpreh pakënaqësi për vendimet...

  Çairit ju shtua edhe një kënd super-modern për fëmijë (FOTO)

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu njofton se Çairit prej sot ju shtua edhe një kënd super-modern për...

  Protesta për tragjedinë në Tetovë, kërkohet përgjegjësi dhe drejtësi

  Në Tetovë po mbahen protesta si shenjë revolte ndaj zjarrit që dogji spitalin modular në Tetovë. Protestuesit thonë se...