More

  Klubi malor “Gryka e Dervenit” viziton kompaninë “Dauti Komerc”


  Sot përfaqësuesit e kryesisë së Klubit Malor “Gryka e Dervenit” në përbërje Kryetarja Imran Jonuzi nënkryetari Ramadani Zufer dhe antarë nderi Xhemal Ramadani Mezini vizituan Qendrën Distributive “Dauti Komerc” dhe u takuan me Drejtorin gjeneral z-ri Xhemail Dauti. Siç njoftojnë nga klubi malorë, në takim u bisedua për bashkëpunim bilateral për zhvillimin e sporteve malore si dhe zhvillimin e turizmit malor malor në rajonin e Dervenit. Z-ri Xhemali Dauti u shpreh i gatshëm që të përkrahë aktivitetet e klubit malorë dhe bjeshkatarëve vendas me qëllim stimulimin e turizmit si dhe ngritjen e vetërijes për mbrojtjen dhe kultivimin e natyrës dhe turizmit malorë.

  /Derveni.info

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Incident i armatosur në Bukoviq

  Para pak çastesh në vendbanimin Bukoviq ka ndodhur një incident i armatosur, njofton derveni.info. Jo zyrtarisht thuhet se janë përleshur...

  Klubi malor “Gryka e Dervenit” viziton kompaninë “Dauti Komerc”

  Sot përfaqësuesit e kryesisë së Klubit Malor "Gryka e Dervenit" në përbërje Kryetarja Imran Jonuzi nënkryetari Ramadani Zufer dhe...

  Përleshje fizike mes të burgosurve në Burgun e Idrizovës

  Rrahje mes të burgosurve në burgun e Idrizovës. Në Sektorin për Punë të Brendshme Shkup, dje rreth orës 18:50...

  Kush janë 140 deputetët që do të ulen në karriget e Parlamentit të ri të Shqipërisë

  Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, pak më parë, shpalli mbylljen e procesit të numërimit të votave...