More

  Liderët e partive shqiptare në Maqedoni urojnë Vjosa Osmanin


  Liderët e partive shqiptare në Maqedoni kanë uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen e saj për President të Republikës së Kosovës.

  Lideri i BDI-së në urimin dërguar presidentes së re Vjosa Osmanit shkruan se deputetët e Kosovës arritën të rrumbullakësojnë konsolidimin e institucioneve të vendit si rezultat i vullnetit të qytetarëve të shprehur në zgjedhjet e 14 shkurtit.

  Urime kanë dërguar edhe liderët e Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës, Ziadin Sela dhe Afrim Gashi.

  “Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani edhe në të kaluarën ka dëshmuar kapacitete te larta politike, intelektuale dhe shtetndërtuese, dhe si rrjedhojë e kontributit politik qytetarët e Kosovës e përkrahën masovikisht atë dhe listën e saj që përfaqësonte.” shkruan Sela.

  Edhe kryetari i Lëvizjes Besa ka uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen e saj për Presidente.

  /Derveni.info

  [adsforwp id=”30090″]

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Parashikimi i motit për sot

  Moti me vranësira dhe i ftohtë dhe me reshje shiu, në male dhe në pjesët më të larta të...

  Liderët e partive shqiptare në Maqedoni urojnë Vjosa Osmanin

  Liderët e partive shqiptare në Maqedoni kanë uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen e saj për President të Republikës së...

  Vjosa Osmani zgjedhet Presidente e Kosovës

  Kuvendi i Kosovës sapo e zgjodhi Vjosa Osmanin për postin e Presidentit të Republikës së Kosovës. Me 71 vota...

  Vjosa Osmani dështon të zgjidhet presidente

  Vjosa Osmani ka arritur ta kalojë me sukses raundin e parë për t’u bërë presidente, pasi pjesëmarrës në votim...