More

  Lindoni nga Radusha e Shkupit magjistron në Berlin me notë 10.00


  Lindon Aliti nga fshati Radushë i Shkupit është vetëm 25 vjeçar. Ai është një ndër studentët më të dalluar të Universitetit të Berlinit, ku tani edhe ka magjistruar me notë maksimale 10.00, njofton Derveni.info. Lindon Aliti ka lindur në vititn 1995 në Berlin. Pas kryerjese së shkollimit të mesem, regjistron fakultetin Ekonomik, të cilin e kryen me suksese dhe diplomon në qershor të vitit 2018.

  Pas kryerjese së fakultetit, në vjeshtë të vitit 2018 regjistron Masterin në drejtimin Ekonomi Informatike dhe Drejtësi, ku magjistroi në afat kohor në qershor të këtij viti me notë maksimale dhjetë. Ai është ndër studentët e rrallë, ndoshta i vetmi shqiptar, që ka magjistruar në këtë degë shkencore./Derveni.info

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  VALA E TË NXEHTIT: VENDI NË FAZËN PORTOKALLI

  Qeveria në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë ka publikuar protokollet për mbrojtjen e qytetarëve, për shkak të aktivizimit të...

  Bekteshi: Janë siguruar mjete shtesë për vauçerët për turizëm

  Ministria e Ekonomisë siguroi 23 milion denarë shtesë për vauçerat për turizëm prej 12,000 denarëve për personat me të...

  “27 Prilli”: Gruevski u informua nga BDI për zgjedhjen e Talat Xhaferit

  Në Gjykatën Penale në Shkup sot u zhvillua seanca përfundimtare për organizatorët e ngjarjeve të përgjakshme të 27 prillit...

  Isa Boletini për “Corriere D’italia” (1913): Kam ardhur të bërtas në Evropë se asnjë shqiptar nuk do ta njohë ndarjen e Shqipërisë në paqe

  “La Stampa” ka botuar, të premten e 4 prillit 1913, në faqen e dytë, intervistën e Isa Boletinit me...