More

  LSI ‘hidhet’ në sulm ndaj Bashës: Ai është aksidenti më i rëndë që i ka ndodhur PD-së dhe Shqipërisë

  LSI ditët e fundit është hedhur në sulm ndaj PD-së dhe kreut të saj, Lulzim Bashës. Nisur nga deklarata e Bardhit se LSI nuk kishte pranuar që të dilnin në një listë të përbashkët për zgjedhjet e 25 Prillit, reagimet ishin të shumta.

  Ndërkohë që këtë herë është ish-deputeti Viktor Tushaj që hedh akuza të forta ndaj kryedemokratit Lulzim Basha.

  Në një postim në rrjetet sociale, ai thotë se Basha është aksidenti më i rëndë që i ka ndodhur Shqipërisë dhe Partisë Demokratike, pasi ka qenë i paaftë për t’u përballur me mazhorancën kriminale, duke u shitur te ata për interesa financiare.

  Postimi i Viktor Tushaj:

  Ne fakt eshte humbje kohe te merresh me Lulin por ja vlen tja kujtosh ca gjera, ca bema, ca flirte, ca genjeshtra, ca gabime e ca faje, mosmirnjohjen dhe akoma me shume pabesine. Ne fakt Lul Basha eshte aksidenti me i rende qe i ka ndodhur PD-se dhe Shqiperise ne keto vite demokracie. Pesha e tij e pergjegjesise eshte jashtezakonisht e madhe pasi duke qene i paafte per t’u perballur me maxhorancen kriminale e duke u shitur tek ata per interesa te pastra financiare, shkaterroi opoziten dhe bashke me te dhe interesat e shqiptareve.

  Askush nuk beson me te Luli i Gazit qe po behet qesharak cdo dite e me teper pasi me vulen e Gazit do perjashtoje partine nga partia. Ata qe e nxiten ti hynte detit ne kembe me sa duket nuk i kishin thene se sa i thelle eshte. Shashkat, deklaratat genjeshtra dhe te papergjegjshme apo hijeshia e llakosur nuk e nxjerrin nga llumi i pabesise dhe nuk e shpetojne nga revolucioni paqesor i njerzve te thjeshte te ketij vendi qe, per faj te tij, kane humbur cdo gje e bashke me to edhe shpresen.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Alarm në qendër të Shkupit

  Televizioni Klan Maqedoni para pak minitash ka raportuar se eshte bllokuar një pjesë e qendrës së Shkupit. Ja edhe postimi...

  Alternativa pritet të marrë 2 ministra 3 zv/ministra dhe 25 drejtori

  Bekim Sali nga Alternativa për TV21 është deklaruar në lidhje me zërat se Alternativa synon të merr Ministrinë e...

  Austri, 7 mijë euro gjobë ose burg për ata që refuzojnë vaksinën

  Ata që refuzojnë vaksinimin në Austri pasi masa për vaksinimin e detyrueshëm të hyjë në fuqi do të gjobiten...

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup jep njoftimi, nga ky muaj do të ndryshojnë terminet për viza pune

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup njofton se nga muaji shkurt do të ndryshojnë terminet për viza pune dhe se...