More

  Luis Vuitton do të lëshojë një mburojë luksoze të fytyrës

  Louis Vuitton po lëshon një mburojë luksoze të fytyrës që ofron një alternativë në modë të formës tradicionale utilitare të Pajisjeve Mbrojtëse Personale.

  LV Shield, siç është quajtur, mund të dyfishohet si kapak dhe kushton 750 funta. Ai do të nisë në të gjithë botën në 30 tetor, transmeton lajmi.net.

  Sigurisht, kjo nuk është mburojë e zakonshme e fytyrës. Ajo është e mbuluar me copa të arta që janë gdhendur me logon ikonike të shtëpisë së modës franceze.

  Ndërkohë, mburoja zbukurohet me shtypjen e famshme të monogramit të Louis Vuitton. Në një deklaratë, Louis Vuitton e përshkruan mburojën si “një kryevepër tërheqëse, si elegante ashtu edhe mbrojtëse”.

  Louis Vuitton nuk është marka e vetme luksoze që lanson artikuj të dizajnuar për të mbrojtur njerëzit gjatë pandemisë.

  Për shembull, në gusht, Burberry lëshoi ​​një sërë maskash të ripërdorshme dhe të qëndrueshme në shtypjen e saj të cilësisë së mirë.

  Kompania nuk dha detaje shtesë mbi kredencialet mjekësore të kësaj teknologjie. Nuk është hera e parë që Louis Vuitton bën përpjekje për të adresuar pandeminë e koronavirusit. /Derveni.info

  [adsforwp id=”30090″]

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Disa nga vetitë e një mësuesi të mirë

  Mësimdhënia është një dhuratë që duket se vjen natyrshëm për disa, të tjerët duhet të punojnë jashtë orarit për...

  Zgjedhjet lokale/ Menduh Thaçi: Koalicion me të gjithë përveç me BDI-në

  Ish kryetari i komunës së Tetovës Sadi Bexhetit do të kërkojë edhe një mandat nga qytetarët e Tetovës si...

  Spanja nis sezonin veror, maska do të mbahet edhe brenda në ujë

  Spanja e ka nisur sezonin veror për këtë vit, ndonëse e goditur më fortë se kurrë në sektorin jetik...

  Në Bllacë u inauguruan “Muri i Kujtesës” dhe parku “Hasan Prishtina”

  Sot në brezin ndërkufitar në mes të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut, aty ku para 22 viteve kishte ndodhur...