More

  Makina e re elektrike Apple, këtë vit në treg?!

  Apple po përgatitet për prodhimin masiv të makinave elektrike. AppleInsider raporton se kompania do të prezantojë “Apple Car” më shpejt nga sa pritej, në 2024 në vend të 2027. Thuhet se Apple po viziton zinxhirin e furnizimit dhe prodhuesit e automjeteve në Korenë e Jugut dhe Japoni, Toyota Motor, SK Group dhe LG Electronics.

  Qëllimi është përgatitja për prodhimin masiv të automjeteve elektrike të Apple Car në 2024. Tema kryesore e këtij diskutimi është se si të prodhohet Apple Car përballë mungesës globale të çipave.  Spekulohet se do të jetë një automjet elektrik që do të konkurrojë me Tesla dhe makina të tjera elektrike.

  “Siç shihet në biznesin e telefonave inteligjentë të Apple, kompania po kërkon partnerë biznesi në Kore për biznesin e saj EV.“, tha një ekzekutiv i lartë i industrisë i përfshirë drejtpërdrejt në këtë çështje për “The Korea Times”. /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Protesta për tragjedinë në Tetovë, kërkohet përgjegjësi dhe drejtësi

  Në Tetovë po mbahen protesta si shenjë revolte ndaj zjarrit që dogji spitalin modular në Tetovë. Protestuesit thonë se...

  Largimi i Salah nga Liverpool, Klopp: Nuk jam i përfshirë në këtë proces

  Traineri i Liverpoolit nuk dha asnjë informacion në lidhje me rinovimin e kontratës së Mohamed Salah. “E vetmja gjë që...

  Komuna Saraj me njoftim të rëndesishëm për banorët

  Ditëve të fundit vërehet një fenomen i ndezjes së zjarreve bujqësore por edhe deponive të egra gjithandej teritorit të...

  BDI zbulon slloganin për Zgjedhjet lokale – Zgjidh Jetë, Voto Blertë

  “Zgjidh Jetë, Voto Blertë”- është sllogani i Bashkimit Demokratik për Integrim për zgjedhjet e ardhshme lokale që do të...