More

  Mali i Kondovës vazhdon të mbetet i shkretuar

  Kështu dukej mali i Kondovës në 2016-tën.

  Një vit më vonë një zjarr i madh kaploi pjesën e fundit të malit që kishte gjelbërim.

  Edhe sot e kësaj dite, 4 vite pas djegies, mali vazhdon të jetë i shkretuar, pa gjelbërim e pa drunj.

  “Pas një zjarri të madh këtu në Kondovë autoritetet ende nuk kanë ndërmarr asgjë për ta riparuar këtë vend”, Arbana Qerimi Klimenta.

  Lënia e malit në këtë gjendje, përveç dëmit ekologjik, përbën edhe rrezik për vërshime të mundshme për zonën e banuar përreth.

  Deri më tani as Ministria e Bujqësisë e Pylltarisë e as mga Komuna e Sarajit në territorin e së cilës ndodhet ky mal nuk kanë ndërrmarë asgjë për pyllëzimin e kësaj hapsire e as për përmirsimin e gjendjes aktuale.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Breshër në disa pjesë të Shkupit (VIDEO)

  Megjithë temperaturat përvlëuese që kanë kapluar Maqedoninë e Veriut këtë javë, në orët e sotme të pasditës në disa...

  Detaje nga aksioni policor në Hasanbeg: Një polic mes 12 të arrestuarve – kërkohen edhe 3 të tjerë! (Video)

  Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se ka shkatërruar grupin kriminel, pasi pa leje kanë tregtuar me armë...

  Detajet e fundit rreth incidentit të armatosur në Saraj

  Mbëmë rreth orës 22:00 në afërsi të sheshit të Sarajit ka ndodhur një incident i armatosur, me ç'rast janë...

  Radushë: Shpaloset pllaka përkujtimore për luftëtarin e lirisë

  Sot në Sheshin e fshatit Radushë në prezencën e një numri të madh të bashkëluftëtarëve, banorëve të Radushës dhe...