More

  Maqedoni: Ndërron jetë gazetari i njohur


  Pas një sëmundje të rëndë, sot pasdite ka ndërruar jetë gazetari i njohur Zejnulla Veseli. I lindur në Nigishtan të Shkupit, Zejnullai ka punuar gjatë kohë në media, duke filluar me televizionet lokale e rajonale në Shkup, në gazetën Fakti, në gazetën LAJM, ndërsa vitet e fundit ka qenë pjesë e gazetës KOHA.
  Gjatë karrierës së tij, Zejnullau është dekoruar me çmime të shumta, ndërsa ka mbuluar çështjet ekonomike në redaksinë KOHA. Në vitin 2019, Zejnullau u shpall fitues i Çmimit rajonal për gazetari Ekonomike “Vangjush Gambeta”, ndërsa ka qenë pjesë e shumë hulumtimeve vendore dhe rajonale për ekonomi.
  Vdekja e Zejnullait është humbje e madhe për gazetarinë në vend, ndërkohë që gazeta KOHA i shpreh ngushëllime të sinqerta familjes Veseli.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Kuvendi shkon në pushim/ Disa ligje mbesin në procedurë parlamentare

  Deputetët pas 1 gushtit shkojnë në pushim kolektiv. Por dhjetëra ligje dhe iniciativa mbeten në procedurë parlamentare. Opozita druan...

  Punëtorët e NPK “Saraj” shuajn zjarrin me “papuçe” (FOTO)

  Sot një zjarr ka kapluar pjesën anësore të fshatit Çajlanë me çka zjarri ka rrezikuar edhe disa objekte, por...

  Mësimi me pushime, ndihmon në forcimin e kujtesës

  Nëse duam të mbajmë mend më gjatë, atëherë preferohet që të bëhet pushime gjatë mësimit, e kjo kohë pauze...

  ShVL vlerëson me mirënjohje bustin e vendosur në Radushë

  Vepra e fundit e "Këshillit për vendosjen e pllakës përkujtimore të dëshmorit, Qemal Thaçi", vlerësohet me Mirënjohje nga ana...