More

  Maqedonia e Veriut shkruan historinë, do të luajë ndeshje balotazhi për Kampionatin Botëror

  Maqedonia e Veriut për herë të parë në historinë e saj do të luaj një ndeshje barazhi për Kampionatin Botëror.
  Me fitoren 3-1 ndaj Islandës, Maqedonia e Veriut, është e dyta në tabelë, pas Gjermanisë.
  Në ndeshjen vendimtare, Maqedonia arriti fitore me rezultat 3-1 kundër Islandës.
  Me dy golat e Elif Elmazit dhe Ezxhan Alijoskit, të përzgjedhurit e Bllagoja Milevskit kanë shkruar historinë e futbollit vendor. /SHENJA/

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Alarm në qendër të Shkupit

  Televizioni Klan Maqedoni para pak minitash ka raportuar se eshte bllokuar një pjesë e qendrës së Shkupit. Ja edhe postimi...

  Alternativa pritet të marrë 2 ministra 3 zv/ministra dhe 25 drejtori

  Bekim Sali nga Alternativa për TV21 është deklaruar në lidhje me zërat se Alternativa synon të merr Ministrinë e...

  Austri, 7 mijë euro gjobë ose burg për ata që refuzojnë vaksinën

  Ata që refuzojnë vaksinimin në Austri pasi masa për vaksinimin e detyrueshëm të hyjë në fuqi do të gjobiten...

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup jep njoftimi, nga ky muaj do të ndryshojnë terminet për viza pune

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup njofton se nga muaji shkurt do të ndryshojnë terminet për viza pune dhe se...