More

  Mbrojti titullin kundër francezit, Marku bën njoftimin e rëndësishëm

  Boksieri shqiptar, Florian Marku ka vazhduar me fitore në peshat e lehta. Marku arriti fitore me vendim unanim të gjyqtarëve përballë boksierit Jorick Luisetton.

  Prej fillimit të meçit, boksieri shqiptar kishte dominimin dhe nuk lejoi befasi deri në fund të meçit, ndonëse nuk arriti të fitonte me nokaut.

  Ndërkohë, boksieri shqiptar nuk ka ngurruar të bëjë një postim në rrjetet sociale pas kësaj fitore, duke falënderuar të gjithë, teksa premtoi ndeshje më të mëdha vitin tjetër.

  “Faleminderit Zotit për çdo gjë. Faleminderit të gjithë ju që ishit sot prezent. Edhe të gjithë që më keni ndjekur Live neper televizione. Jam munduar prej raundit të parë për Knockout por nuk erdhi. Rëndësi ka fitorja tani do mar pak kohë pushim me familjen dhe nga viti tjetër do kemi ndeshje te mëdha. Ju falenderoj nga zemra të gjithve pr perkrahjen”, shkroi Marku në rrjetet e tij sociale.

  Kështu, Marku mbetet i pamposhtur, që prej 11 meçeve ka 10 fitore dhe vetëm një barazim.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Alarm në qendër të Shkupit

  Televizioni Klan Maqedoni para pak minitash ka raportuar se eshte bllokuar një pjesë e qendrës së Shkupit. Ja edhe postimi...

  Alternativa pritet të marrë 2 ministra 3 zv/ministra dhe 25 drejtori

  Bekim Sali nga Alternativa për TV21 është deklaruar në lidhje me zërat se Alternativa synon të merr Ministrinë e...

  Austri, 7 mijë euro gjobë ose burg për ata që refuzojnë vaksinën

  Ata që refuzojnë vaksinimin në Austri pasi masa për vaksinimin e detyrueshëm të hyjë në fuqi do të gjobiten...

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup jep njoftimi, nga ky muaj do të ndryshojnë terminet për viza pune

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup njofton se nga muaji shkurt do të ndryshojnë terminet për viza pune dhe se...