More

  Mësohen shifrat që do të marrin skuadrat në garat evropiane

  Skuadrat nga Maqedonia, Shqipëria dhe Kosova, janë paguar me shuma të ndryshme nga UEFA për pjesëmarrjen e tyre në eliminatoret Ligës së Konferencës dhe ato të Ligës së Kampionëve.

  Skuadrat që kaluan raundin e parë në Ligën e Konferencave jane: Drita, Shkupi, Partizani dhe Laçi, të cilat do të marrin nga 350 mijë euro për arritjen e tyre. Ndërsa klubet që morën pjesë në raundin e parë si Llapi, Struga Trim Lum, Sileksi dhe Teuta morën nga 200 mijë, kjo do të thotë që skuadrat si Drita e Shkupi kanë arkëtuar nga 550 mijë euro deri tani.

  Skuadrat kampione si, Shkëndija dhe Prishtina, të cilat ishin pjesë e eliminatoreve për Ligën e Kampionëve, do të marrin më shumë se 1 milion euro dhe një bonus prej 100 mijë eurosh për eliminim nga ky kompeticion dhe do të vazhdojnë në kualifikimet në Ligën e Konferencave.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sulm me armë në një qendër tregtare në Suedi, dhjetëra të plagosur

  Tre persona, përfshirë një grua në të 60 -at, janë plagosur rëndë nga të shtënat në Kristianstad, Suedi në...

  Qeveria furnizohet me automjete zyrtare, por jo dhe me zjarrfikëse dhe ambulanca

  Në vend të automjeteve zyrtare me lizing, dy milionë euro duhej të dedikohen për automjete që do të përdoreshin...

  RMV, prej sot hyn në fuqi ndalesa e plotë për lëvizje në zonat pyjore

  Prej sot hynë në fuqi ndalesa e plotë për lëvizje në zonat pyjore, njoftoi shërbimi për media i qeverisë,...

  Rritje e ndjeshme e çmimeve të derivateve të naftës në Maqedoni

  Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit mori vendim, me të cilin bëhet rritja e çmimeve të...