More

  Milani gjunjëzohet para Interit, lufta për titull në duart e zikaltërve

  Ka përfunduar me fitoren e thellë të Interit prej 3-0 kundër Milanit derbi i njohur si “Madoninna” i zhvilluar të dielën në “San Siro”. “Nëroazzurrët” treguan një lojë bindëse duke ndaj “Rossonerëve” dhe në fund siguruan tre pikë shumë të rëndësishme në rrugën drejt titullit, përcjell KosovaPress.

  Lautaro Martinez e kaloi Interin në epërsi pas vetëm pesë minutave lojë dhe ky ishte njëherit edhe rezultati i 45 minutave të para.

  Në pjesën e dytë skuadra e Antonio Contes realizoi edhe dy herë. Së pari Martinez regjistroi golin e dytë personal dhe më pastaj edhe Romelu Lukaku i cili realizoi një gol të bukur në minutën e 66’ për të vulosur fitoren e Interit.

  Këto tre pikë e çojnë Interin në kuotën e 53 pikëve, katër më shumë se Milani që pozicionohet në vendin e dytë me 49 pikë.

  [adsforwp id=”30090″]

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Disa nga vetitë e një mësuesi të mirë

  Mësimdhënia është një dhuratë që duket se vjen natyrshëm për disa, të tjerët duhet të punojnë jashtë orarit për...

  Zgjedhjet lokale/ Menduh Thaçi: Koalicion me të gjithë përveç me BDI-në

  Ish kryetari i komunës së Tetovës Sadi Bexhetit do të kërkojë edhe një mandat nga qytetarët e Tetovës si...

  Spanja nis sezonin veror, maska do të mbahet edhe brenda në ujë

  Spanja e ka nisur sezonin veror për këtë vit, ndonëse e goditur më fortë se kurrë në sektorin jetik...

  Në Bllacë u inauguruan “Muri i Kujtesës” dhe parku “Hasan Prishtina”

  Sot në brezin ndërkufitar në mes të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut, aty ku para 22 viteve kishte ndodhur...