More

  Muki para 3 viteve: Elhamduliah, të akuzarit e Monstrës së shpejti do të lirohen

  Ish deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri para tre viteve u shpreh se drejtësia e rastit Monstra po rikthehet në rishikim dhe të akuzuarit do të lirohen.

  Pas tre viteve vërtet lenda e Monstrës u rikthye, por me denime të përjetëshme.

  Sot prokuroria kërkoi burg të përjetshëm për tre të akuzuar për rastin Monstra, ndërsa për dy të tjerët kërkoi dënim për ndihmë në veprën terrorizëm. Prokuroria tërhoqi aktakuzën ndaj Sami Lutës. Prokurorja Fatime Fetai hodhi poshtë të gjitha teoritë rreth këtij rasti përfshirë edhe “bombat” e Zaevit.

  Nga ana tjetër Bedri Ajdari, njëri nga familjarët e të akuzuarve në rastin “Monstra” ka reaguar ndaj fjalëve përmbyllese të Prokurorisë për të akuzurit për vrasjen e pesëfisht te Liqeni i Smilkovës, që ndodhi në vitin 2012. Ajdari tha se gjatë seancës së sotme gjyqësore, prokurorja Fatime Fetai pak dallonte nga ish prokurorja e këtj rasti, Gordana Geshkovska.TS

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Delegacion i ‘El Hilal’ takim me kreun e qytetit të Shkupit

  Një delegacion i El Hilalit i përbërë nga Behixhudin Shehapi, kryetar, Talat Sadiku, nënkryetar dhe Ali Sadiku, sekretar u...

  Gjermania i dha lamtumirën Angela Merkel me gjashtë minuta duartrokitje të vazhdueshme

  Gjermania i dha lamtumirën Angela Merkel me gjashtë minuta duartrokitje të vazhdueshme. Gjermanët e zgjodhën atë për t’i udhëhequr, dhe...

  726 raste të reja, 368 të shëruar dhe shtatë të vdekur nga KOVID-19

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3 144 testime ndërsa janë regjistruar 726...

  Boban Iliq përfundimisht hyn në burg

  Boban Iliq përfundimisht hyn në burg. Siç bëri me dije për TV SHENJA zëvendës drejtori i burgut të Kumanovës...