More

  Mundësi e mirë për studime me bursë në Rumani

  Studentët e të gjitha niveleve në Maqedoninë e Veriut, do të mund të aplikojnë deri më 15 mars për të studime në Rumani në vitin akademik 2022/23, nëse studimet e tyre i kanë pasur me mesatare së paku shtatë, transmeton Portalb.mk.

  “Bursat do të dedikohen për shtetas të huaj që vijnë nga vende jashtë BE-së, për studime universitare, master dhe doktoraturë në të gjitha fushat, me përjashtim të mjekësisë, stomatologjisë dhe farmacisë”, sqarojnë nga Ministria për Arsim dhe Shkencë në Maqedoninë e Veriut, duke theksuar se aplikimi mund të bëhet onlajn në këtë adresë https://scholarships.studyinromania.gov.ro/.

  Kjo mundësi është në kuadër të programit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rumanisë për shpërndarjen e bursave për studentët e huaj, ashtu që studentët e interesuar interesuar do të mund të marrin informata KËTU.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vazhdon seanca për zgjedhjen e Qeverisë së re

  Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut është duke u zhvilluar dita e dytë e diskutimit për Qeverinë e re. Pas...

  1 348 raste, 8 të vdekur nga KOVID-19 në Maqedoninë e Veriut

  Ministria e Shëndetësisë ka informuar se në 24 orët e fundit janë bërë 6 141 testime ndërsa janë regjistruar...

  Rregullohet dhe zbukurohet hyrja e fshatit Kopanicë

  Fshati Kopanicë i Sarajit dhe banorët kanë shfrytëzuar ditë të ngrohta për rregullimin e hyrjes së fshatit. Rrespektivisht banorët...

  Kolonë e gjatë me kilometra në Kodrën e Diellit

  Koha e bukur me diell dhe temperaturat e përshtatshme sot kanë nxitur banorët e Maqedonisë që në numër tejet...