More

  Myftiu Qenan Ismaili në aksion humanitar në Llaskarcë

  Myftiu i Shkupi Qenan Ef.Ismaili sot ka vizituar një familje në nevojë në fshatin Llaskarcë.


  “Sot, 5 tetor 2021, vizituam familjen Ziberi, gjegjësisht Mersim Ziberin nga Llaskarca e Shkupit, i cili vuan nga sëmundja e skoliozës dhe shumë shpejtë duhet t’i nënshtrohet një operacioni në spitalin “Zhan Mitrev” të Shkupit.

  Amanetin e çuam në vend duke i’a dorëzuar 5220 euro, shumë kjo e tubuar nga xhemati i disa xhamive, kontribut për rrumbullakësimin e sasisë së nevojshme për këtë ndërhyrje kirurgjike.

  Lusim Allahun e Madhërishëm t’i shpërblejë të gjithë kontribuesit kurse Mersimit operacion të suksesshëm dhe shërim të shpejtë!” përfundon postimi i Isamilit.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Alarm në qendër të Shkupit

  Televizioni Klan Maqedoni para pak minitash ka raportuar se eshte bllokuar një pjesë e qendrës së Shkupit. Ja edhe postimi...

  Alternativa pritet të marrë 2 ministra 3 zv/ministra dhe 25 drejtori

  Bekim Sali nga Alternativa për TV21 është deklaruar në lidhje me zërat se Alternativa synon të merr Ministrinë e...

  Austri, 7 mijë euro gjobë ose burg për ata që refuzojnë vaksinën

  Ata që refuzojnë vaksinimin në Austri pasi masa për vaksinimin e detyrueshëm të hyjë në fuqi do të gjobiten...

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup jep njoftimi, nga ky muaj do të ndryshojnë terminet për viza pune

  Ambasada e Gjermanisë në Shkup njofton se nga muaji shkurt do të ndryshojnë terminet për viza pune dhe se...