More

  Ndërrmarja Publike “Saraj” në aksion


  Ndërmarja Publike Komunale “SARAJ” sot pas shiut dhe pas bllokimit të rrugës ka intervenuar për pastrimin e nënkalimit te autostrada në Saraj. Siç njoftoi pak më parë derveni.info uji i grumbulluar te nënkalimi krijoi tollovi dhe kolona të gjata në qarkullim në të gjith Sarajin. Siç njoftojnë nga NKP “Saraj” tashmë ky problem është zgjidhur dhe banorët mund të lëvizin lirshëm për tu lidhur për në autostradë me çka do të shkarkohet trafiku nëpër vendbanimin Saraj.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  THIRRJE PUBLIKE Për realizimin e të drejtës për racion të subvencionuar për studentë

  Në bazë të Ligjit për racion të subvencionuar për studentë (“Gazeta Zyrtare e Republikës së Maqedonisë së Veriut” nr. 31/2020 dhe  150/2021) dhe...

  Ja si qëndron situata me zjarret në Turqi!?

  Shefi i Drejtorisë së Komunikimeve pranë Presidencës së Turqisë, Fahrettin Altun, njoftoi 122 nga 129 zjarre në 35 provinca...

  Pendarovski uron Ilindenin, Ditën e Republikës

  Kreu i shtetit, Stevo Pendarovski, me rastin e Ilindenit, Ditës së Republikës së Maqedonisë së Veriut, nëpërmjet një video-incizimi...

  Detaje nga tërmeti i mbrëmshëm

  Shemsi Mustafa nga Instituti Sizmologjik i Kosovës, ka njoftuar se tërmeti i dëgjuar të dielën në Kosovë, ndodhi në...