More

  Ndërron jetë kryetari këshillit të xhamisë Dudije-Raçe


  Ndëroi jetë në moshën 87 vjeçare Kryetari muteveliu i xhamisë së Dudijes  në fshatin Raçe Haxhi Nafi Kovaçi.

  Njeriu që denjësishtë i shërbeu xhamisë dhe islamit, Njeri human dhe shërbyes i fesë, Haxhi Nafin e njohim të gjithë i madh e i vogël.
  Konakun e haxhis, fjalët dhe historitë që ai na i tregonte do të mbahen mend.

  Haxhi Nafi Kovaçi ishte muteveli i xhamisë nga viti 2004 e deri sot.

  Varimi i rahmetliut do të bëhet nesër e Diellë me namazin e Drekës.

  /Derveni.info

  [adsforwp id=”30090″]

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Disa nga vetitë e një mësuesi të mirë

  Mësimdhënia është një dhuratë që duket se vjen natyrshëm për disa, të tjerët duhet të punojnë jashtë orarit për...

  Zgjedhjet lokale/ Menduh Thaçi: Koalicion me të gjithë përveç me BDI-në

  Ish kryetari i komunës së Tetovës Sadi Bexhetit do të kërkojë edhe një mandat nga qytetarët e Tetovës si...

  Spanja nis sezonin veror, maska do të mbahet edhe brenda në ujë

  Spanja e ka nisur sezonin veror për këtë vit, ndonëse e goditur më fortë se kurrë në sektorin jetik...

  Në Bllacë u inauguruan “Muri i Kujtesës” dhe parku “Hasan Prishtina”

  Sot në brezin ndërkufitar në mes të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut, aty ku para 22 viteve kishte ndodhur...