More

  Ndihmës sekretari shtetrorë i SHBA-ve, pjesmarrës në Forumin Energjetik të Maqedonisë

  Ndihmës sekretari shtetrorë i SHBA-ve, z. Fransis Fenon paralajmëron pjesmarrje në Forumin Energjetik të Maqedonisë

  Thirrja për regjistrim dhe pjesëmarrje në ngjarjen më të madhe energjetike në vend, Forumin e Energjetikës MEFF2020 të cilin e organizon Instituti ZIP, ndërsa në të cilin pjesëmarrjen e ka konfirmuar ndihmësi i sekretarit shtetëror i SHBA-së për Energjetikë dhe Burime, Frensis Fenon, është në vijim.

  Thirrja, siç njofton koordinatori i Institutit ZIP përmes kumtesës për media, Fexhri Selami, është e hapur në faqen zyrtare të forumit: www.mef.mk.

  “Jemi veçanërisht të kënaqur me faktin që z. Frensis R. Fenon është ndër folësit e kësaj ngjarje”, thotë Selami.

  Edicionin e tretë të Forumit të Energjetikës MEFF2020 që do të mbahet më 23 nëntor në Shkup, është paralajmëruar ta hapë Kryeministri Zoran Zaev, ndërsa pjesëmarrës pritet të jenë ambasadorja e SHBA-së në vend, Kejt Meri Bërnz, shefi i delegacionit të Bashkimit Evropian në Shkup, Dejvid Gir dhe shumë panelistë të tjerë nga fusha e energjetikës.

  Ngjarja, siç njofton organizatori, është e organizuar në formë hibride, që do të thotë se pjesëmarrësit do ta ndjekin përmes platformës ZOOM.

  Forumi organizohet nga Instituti ZIP, Ambasada amerikane në Maqedoninë e Veriut dhe Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, ndërsa i njëjti financohet nga “German Marshall Fund” në SHBA – Ballkan Trust for Democracy, Ambasada e Mbretërisë Norvegjeze në Beograd, SHA MEPSO dhe Delegacioni i BE-së në Maqedoninë e Veriut.

  /Derveni.info

  Burger

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Delegacion i ‘El Hilal’ takim me kreun e qytetit të Shkupit

  Një delegacion i El Hilalit i përbërë nga Behixhudin Shehapi, kryetar, Talat Sadiku, nënkryetar dhe Ali Sadiku, sekretar u...

  Gjermania i dha lamtumirën Angela Merkel me gjashtë minuta duartrokitje të vazhdueshme

  Gjermania i dha lamtumirën Angela Merkel me gjashtë minuta duartrokitje të vazhdueshme. Gjermanët e zgjodhën atë për t’i udhëhequr, dhe...

  726 raste të reja, 368 të shëruar dhe shtatë të vdekur nga KOVID-19

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3 144 testime ndërsa janë regjistruar 726...

  Boban Iliq përfundimisht hyn në burg

  Boban Iliq përfundimisht hyn në burg. Siç bëri me dije për TV SHENJA zëvendës drejtori i burgut të Kumanovës...