More

  Ndodh për herë të parë në histori! Mbretëresha Elizabeth kërkesë të veçantë Ronaldos

  Cristiano Ronaldo nuk njeh moshë dhe limite. Sulmuesi portugez shënoi një dygolësh mbrëmjen e sotme duke i dhënë fitoren 2-1 kombëtares së tij përballë Irlandës, sfidë e vlefshme për eliminatoret e Botërorit të Katarit 2022.

  Në minutën e 15 ai humbi një penallti. Irlanda shënoi në minutat shtesë të pjesës së parë, por në të dytën kapiteni bëri autokritikë.Golat e tij në minuta 89 dhe 90+6 i dhanë tre pikë shumë të rëndësishme Portugalisë dhe konfirmuan portugezin si lojtari me më shumë gola në histori me kombëtaren, duke shkuar 111 me Portugalinë dhe parakaluar Ali Daei, 109.

  Mbretëresha Elizabeth duket se është një admiruese e Cristiano Ronaldos. Sipas mediave angleze, mbretëresha kërkoi fanellën e “Djajve të Kuq” të Manchester United me autografin e sulmuesit.

  Ronaldo do të bëhet personi i parë nga i cili mbretëresha kërkon një autograf.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Protesta për tragjedinë në Tetovë, kërkohet përgjegjësi dhe drejtësi

  Në Tetovë po mbahen protesta si shenjë revolte ndaj zjarrit që dogji spitalin modular në Tetovë. Protestuesit thonë se...

  Largimi i Salah nga Liverpool, Klopp: Nuk jam i përfshirë në këtë proces

  Traineri i Liverpoolit nuk dha asnjë informacion në lidhje me rinovimin e kontratës së Mohamed Salah. “E vetmja gjë që...

  Komuna Saraj me njoftim të rëndesishëm për banorët

  Ditëve të fundit vërehet një fenomen i ndezjes së zjarreve bujqësore por edhe deponive të egra gjithandej teritorit të...

  BDI zbulon slloganin për Zgjedhjet lokale – Zgjidh Jetë, Voto Blertë

  “Zgjidh Jetë, Voto Blertë”- është sllogani i Bashkimit Demokratik për Integrim për zgjedhjet e ardhshme lokale që do të...