More

  Në QRS “Matka” u mbajt edicioni 52 i garave me Kajak


  Dje dhe sot në Qendrën Rekreative Sportive “Matka” u mbajt edicioni i 52-të i garave ndërkombëtare me kajak në ujra të shpejtë IKAS. Ky manifestim ndërkombëtar tradicionalisht mbahet në QRS “Matka” nën organizim të Federatës së Kajakut të Maqedonisë Veriore, ku marrin pjesë garues nga vendi, rajoni dhe Europa.

  Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve për fituesit mori pjesë Kryetari i Federatës së Kajakut të Maqedonisë Drilon Lleshi si dhe Drejtori i Agjensionit për Rini dhe Sport.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Shkup: Zjarrfikësit në aksion shpëtimi

  Shkup 16 Qershor 2021 Ekipet zjarrfikëse së bashku me pjestarët e njësiteve policore sot kanë kryer stërvitje dhe kanë simuluar...

  Dështimi i komplotit të Bozhidar Spasiq, rritet përkrahja ndaj Ali Ahmetit!

  Rrëfimi i kryeudbashit serb, Bozhidar Spasiq ka nxjerrë në shesh të palarat e disa politikanëve shqiptarë nga Maqedonia e...

  Besa përgaditet për fitore në Saraj. Ja kandidati i mundshëm?!

  Partia e Bilal Kasamit ka ndezur motorët për zgjedhjet lokale 2021. Aktivitetet e strukturës partiake tashmë kanë filluar punën...

  Përleshje me armë zjarri në Haraçinë, disa të lënduar dhe të arrestuar

  Një përleshje me armë zjarri ka ndodhur rreth orës 2 pas mesnate në Haraçinë, ku të plagosur kanë mbetur...