More

  Në Raçe mbahet Festivali Folklorik “DUFLLA”

  Sot me 25 korrik 2021 në fshatin Raçe në komunën e Sarajit u organizua edicioni i katërt i Festivalit Folklorik “Duflla 2021”. Ky festival tashmë tradicional organizohet pikërisht në kohën kur në vendlindje kthehen mërgimtarët e shumtë të fshatit, dhe mbështetet nga Agjensioni për Emigracion i RMV-së, si dhe nga Komuna e Sarajit.

  Në festival morën pjesë disa shoqëri kulturore artistike nga vendi dhe rajoni.

  Festivali organizohet nga Shoqëria Kulturore Artistike “Duflla” e fshatit Raçe.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Afrim Gashi në pragë të zgjedhjeve takohet me përfaqësuesit e OSBE – ODIHR në Shkup

  Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, i shoqëruar nga nënkryetari i partisë, Lulzim Aliu, aktualisht edhe Shef i Shtabit Qendror...

  Pakënaqësi në ASH- Saraj, jep dorëheqje kryetari i nëndegës Rashçe

  Kryetari i nëndegës së vendbanimit Rashçe Fidush Abdiu, jep dorëheqje nga ky funksion, pasi që shpreh pakënaqësi për vendimet...

  Çairit ju shtua edhe një kënd super-modern për fëmijë (FOTO)

  Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu njofton se Çairit prej sot ju shtua edhe një kënd super-modern për...

  Protesta për tragjedinë në Tetovë, kërkohet përgjegjësi dhe drejtësi

  Në Tetovë po mbahen protesta si shenjë revolte ndaj zjarrit që dogji spitalin modular në Tetovë. Protestuesit thonë se...